Organization Calendar (Almaguin Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 20, 2019-Nov 09, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Midget Rep - Jack Tolhurst Memorial Tournament
Bantam Rep - Cody Hodges Touranent
Atom LL
9:50 AM
vs. Huntsville Davicor
Peewee Rep
11:00 AM
vs. South Muskoka Bears
Burk's Falls Arena [MPS-PW-02]
Midget LL
5:10 PM
@ Huntsville Duke Engineering
Midget LL
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
7:10 PM
vs. East Nipissing Vipers
Peewee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Bantam LL
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Midget Rep
8:45 PM-9:45 PM
Practice
Novice Minor
5:40 PM-6:10 PM
Practice
Novice Minor & Novice Major
6:10 PM-7:10 PM
Shared Practice
Novice Major
7:00 PM-7:40 PM
Practice
Atom LL & Peewee LL
7:00 PM-8:40 PM
Shared Practice
Peewee Rep Extra Ice
7:50 PM-8:50 PM
Practice
Tyke & Goalies
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Rep Extra Ice
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Atom/PeeWee LL Skills
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Midget/Bantam LL Skills
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom LL
6:15 PM
vs. Haliburton Highland Storm
Bantam Rep
7:30 PM
vs. Huntsville Otters AE
Midget Rep
9:00 PM
vs. South Muskoka Bears AE
Beginner & Tyke
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Novice Major & Novice Minor
10:10 AM-11:10 AM
Shared Practice
Atom LL
11:00 AM
vs. South Muskoka Cottage Country Dent
Bantam Rep
11:20 AM
@ Essa Eagles
Angus Rec [BB-GB29]
Peewee LL
12:10 PM
vs. Huntsville Hidden Valley Resort
Peewee Rep
1:00 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
Bantam LL
2:30 PM
vs. Parry Sound Auto Parts
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02
Midget Rep - Huntsville Midget AE Tournament
Peewee Rep
11:00 AM
vs. Huntsville Otters
Burk's Falls Arena [MPS-PW-04]
Midget Rep
2:00 PM
vs. Highland Storm
Midget LL
3:30 PM
vs. Parry Sound Muskoka Auto Parts
Bantam LL
5:10 PM
@ Huntsville Pro Active
Midget Rep Skills
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Midget LL
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Peewee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Bantam LL
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Midget Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Novice Minor
5:40 PM-6:10 PM
Practice
Novice Minor & Novice Major
6:10 PM-7:10 PM
Shared Practice
Novice Major
7:00 PM-7:40 PM
Practice
Atom LL & Peewee LL
7:00 PM-8:40 PM
Shared Practice
Tyke & Goalies
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Rep Extra Ice
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Atom/PeeWee Rep Skills
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Midget/Bantam Rep Skills
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom Rep
6:30 PM
vs. Muskoka Rock
Beginner & Tyke
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Novice Major
10:10 AM
vs. Muskoka Rock White
Almaguin Novice White
10:10 AM
vs. Muskoka Rock Black
Atom Rep
11:00 AM
vs. Essa Eagles
Burk's Falls Arena [MPS-AT-08]
Peewee Rep
1:00 PM
vs. Essa Eagles
Bantam LL
2:50 PM
@ South Muskoka Muskoka Highlands
Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09
Midget Rep - Huntsville Midget AE Tournament
Peewee LL
11:00 AM
@ Highland Storm LL Yellow
Peewee Rep
2:00 PM
@ Highland Storm
A.J. LaRue [MPS-PW-24]
Atom Rep
3:00 PM
@ Muskoka Rock
Port Carling [MPS-AT-43]
Bantam LL
3:00 PM
@ Parry Sound Harrys No Frills
BOCC [B-38]
Midget Rep Skills
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Midget LL
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Peewee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Bantam LL
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Midget Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Novice Minor
5:40 PM-6:10 PM
Practice
Novice Minor & Novice Major
6:10 PM-7:10 PM
Shared Practice
Novice Major
7:00 PM-7:40 PM
Practice
Atom LL & Peewee LL
7:00 PM-8:40 PM
Shared Practice
Peewee Rep Extra Ice
7:50 PM-8:50 PM
Practice
Tyke & Goalies
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Rep Extra Ice
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Major Novice Skills & Minor Novice Skills
7:20 PM-9:30 PM
Shared Practice
Midget Rep
8:00 PM
vs. South Muskoka Bears AE
Bantam Rep
8:30 PM
@ Highland Storm
A.J. LaRue [MPS-BT-11]
Beginner & Tyke
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Atom LL
10:10 AM
@ South Muskoka Middaugh
Peewee LL
12:00 PM
vs. South Muskoka CC Tatham
Atom Rep
1:00 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
Almaguin Novice White
2:00 PM
@ Highland Storm LL
A.J. LaRue [N(Major)-111]
Bantam Rep
2:15 PM
vs. Essa Eagles
Bantam LL
4:00 PM
vs. Coldwater Wildcats 1
Peewee Rep
5:00 PM
@ South Muskoka Bears AE
Bracebridge [MPS-PW-70]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from almaguinminorhockey.com on Tuesday, October 22, 2019 at 5:14 AM